Historia

MPRI wywodzi się z Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Ogrodniczych (MPRO). Przez lata spółka zajmowała się hodowlą i pielęgnacją roślin w Warszawie. Jej historia sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku. W 1923 roku Zakład Hodowli Roślin rozpoczął budowę słynnego kompleksu szklarniowego według projektu Leona Danielewicza przy ulicy Chodkiewicza na Mokotowie.

Od 1997 roku spółka zajmuje się budową obiektów użyteczności publicznej oraz obiektów komercyjnych. W tym czasie zostaliśmy wielokrotnie wyróżnieni prestiżowymi nagrodami.

Na przestrzeni lat do MPRO przyłączonych zostało kilka miejskich spółek. W 2012 roku podjęto uchwałę o przyłączeniu spółek Ratusz Wilanów i Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe "Zaplecze". W 2013 roku przyłączono z kolei Przedsiębiorstwo Budownictwa Uprzemysłowionego Warszawa - Północ, a w 2015 roku spółkę Przedsiębiorstwo Robót Elewacyjnych Budownictwa Warszawa.

MPRO od 2015 roku nosi nazwę Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji (MPRI).

Obecnie spółka realizuje kluczowe inwestycje miejskie na terenie Warszawy.

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies