Aktualności

Dobiegła końca budowa nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego

Dobiegła końca budowa nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego!

Wczoraj gościliśmy Prezydenta m.st. Warszawy, Pana Rafała Trzaskowskiego, Wiceprezydent m.st. Warszawy, Panią Renatę Kaznowską oraz Przewodniczącą Rady m.st. Warszawy, Panią Ewę Malinowską-Grupińską, którzy mogli zapoznać się efektami niespełna dwuletnich prac przy rozbudowie Szpitala Bielańskiego.

W 5-kondygnacyjnym budynku o powierzchni blisko 10 tys. m², znajdzie się między innymi nowoczesny blok operacyjny z 10 salami operacyjnymi, centralną sterylizatornią i oddziałami pooperacyjnymi.
W dobudowanym skrzydle zostaną utworzone oddziały intensywnej terapii, psychiatrii (wraz z przychodnią), rehabilitacji oraz laboratorium. Powstanie również kondygnacja pomieszczeń technicznych.
Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego zostało połączone z pozostałą częścią placówki.
Dobiega tym samym końca realizacja 1. i 2. etapu całej inwestycji, zakładającej rozbudowę bielańskiej placówki.
Przed nami jeszcze 3. etap, obejmujący remont w pomieszczeniach dotychczas zajmowanych przez przenoszone oddziały.

Dzięki nowo wybudowanej części Szpital Bielański, który jest największym samorządowym szpitalem w stolicy, rozszerzy swoją działalność medyczną i będzie jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych placówek medycznych.

Obecnie trwają odbiory techniczne, rozruchy technologiczne oraz wyposażanie nowego budynku w sprzęt medyczny, meble i akcesoria. Zgodnie z harmonogramem nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego zostanie otwarte do końca tego roku.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm STRABAG sp. z o.o. (lider) i Ed. Zueblin A.G, inwestorem jest m.st. Warszawa a inwestorem zastępczym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji.

Inwestycja została w całości sfinansowana z budżetu miasta - koszt inwestycji to ok. 200 mln zł.
Planowane zakończenie inwestycji to połowa 2023 r.

Źródło zdjęć w galerii: UM.Warszawa.pl

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies