Aktualności

Wizyta Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w Szpitalu Bielańskim

W piątek w Szpitalu Bielańskim gościli: Rafał Trzaskowski - Prezydent m.st. Warszawy i Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy. W placówce dobiega bowiem końca realizacja inwestycji obejmującej rozbudowę i modernizację szpitala.

W nowym pięciokondygnacyjnym skrzydle o powierzchni blisko 10 tys. m2 znajdą się: blok operacyjny z 10 salami, oddział intensywnej terapii, oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, laboratoria, centralna sterylizatornia. Niebawem rozpocznie się etapowe uruchamianie działalności medycznej. W pierwszej kolejności nastąpi przeniesienie centralnej sterylizacji oraz oddziały psychiatrii i rehabilitacji.

Po serii szkoleń dla medyków, zostanie uruchomiony blok operacyjny. Zgodnie z zawartą umową, kolejnym etapem prac jest modernizacja części pomieszczeń starego budynku szpitalnego w miejscu połączenia z budynkiem, łącznikiem usytuowanym na każdej z kondygnacji.
Zakończenie całości prac na starej części szpitala planowane jest na koniec czerwca 2023 r.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm STRABAG sp. z o.o. (lider) i Ed. Zueblin A.G., inwestorem jest m.st. Warszawa, inwestor zastępczy to Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji sp. z o.o.

Przedsięwzięcie w całości finansowane jest ze środków budżetu m.st. Warszawy.

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies