Dla prasy / mediów

Rozpoczynamy rozbudowę Szpitala Bielańskiego

Inwestycja, której koszt wynosi blisko 196 mln zł zostanie w całości sfinansowana z budżetu miasta. Modernizacja i rozbudowa szpitala to pierwszy miejski projekt realizowany w całości w nowoczesnej technologii cyfrowego modelu 3D. Zakończenie prac jest planowane w 2023 r.

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. (lider) i Ed. Zueblin A.G., inwestorem jest m.st. Warszawa.

Inwestorem wykonawczym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Sp. z o.o., którego rolą będzie nadzór nad prawidłowym przebiegiem procesu projektowo-budowlanego.

Projekt zakłada nowego, pięciokondygnacyjnego skrzydła o powierzchni blisko 10 tys. m², dzięki czemu szpital rozszerzy swoją działalność, Wśród projektowanych oddziałów znajdzie się nowoczesny blok operacyjny z dziesięcioma salami operacyjnymi, centralną sterylizacją i oddziałami pooperacyjnymi. W dobudowanym skrzydle zostaną utworzone oddziały intensywnej terapii, psychiatrii (wraz z przychodnią), rehabilitacji oraz laboratorium. Dzięki łącznikowi z dwoma dźwigami łóżkowo-logistycznymi, dwoma dźwigami dla osób odwiedzających i pacjentów ambulatoryjnych, nowopowstałe skrzydło Szpitala Bielańskiego zostanie połączone z pozostałą częścią placówki. Powstanie również kondygnacja pomieszczeń technicznych.

Ciągłość działania szpitala w trakcie realizacji inwestycji gwarantuje opiekę i bezpieczeństwo pacjentów placówki.

Całość projektu zrealizowana zostanie w oparciu o technologię BIM. Szpital Bielański będzie pierwszym w Polce obiektem realizowanym w tej technologii, służącej do projektowania, realizowania i zarządzania inwestycją w oparciu o cyfrowy model 3D. Taki model zapewnia bieżące monitorowanie przebiegu prac w najmniejszych detalach, a w efekcie - precyzję wykonania całości inwestycji. Po zakończeniu inwestycji inteligentny budynek będzie zarządzany za pomocą dostarczanego systemu Facility Management, co gwarantuje stałą i wysoką jakość zarządzania obiektem.

Już za trzy lata rozbudowana i zmodernizowana placówka zostanie oddana mieszkańcom Warszawy i zaspokoi realne potrzeby oraz oczekiwania zarówno pacjentów, jak i służb medycznych.

foto: miasto stołeczne Warszawa

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies